E-sport, czym jest rywalizacja online?

E-sport, czyli sport elektroniczny cieszy się coraz większą popularnością wśród Internautów. Stanowi alternatywę dla tradycyjnej rywalizacji w świecie realnym – często bowiem zdarza nam się podejmować różnego rodzaju wyzwania, bierzemy udział w olimpiadach, wyścigach itp. W realu jednak wyzwania te zazwyczaj mają formę aktywności czysto fizycznych, natomiast e-sport to rywalizacja oparta na grach komputerowych. Jak zatem wyglądają „wirtualne mecze” i czy mogą dostarczyć tyle samo emocji co ich realne odpowiedniki?

NA ŻYWO I Z PUBLICZNOŚCIĄ

Rozgrywki e-sportowe mogą odbywać się na żywo (w formie transmisji, np. na serwisie YouTube). Zwykle takie wydarzenia przyciągają widownię, zwłaszcza jeśli między sobą rywalizują profesjonalne ligi (między innymi E-Sports Entertainment League i Electronic Sports League Extreme Masters) lub w przypadku, gdy rozgrywka dotyczy znanej gry (np. Counter-Strike lub League of Legends). Widzowie kibicują swoim faworytom, atmosfera przypomina prawdziwy mecz na stadionie – z tą różnicą, że gra odbywa się w świecie wirtualnym, gdzie tak naprawdę wszystko może się zdarzyć.

Są również wydarzenia e-sportowe, które można oglądać będąc w tym samym miejscu, co gracze, obserwując ich poczynania na ogromnym telebimie – tak wyglądały na przykład rozgrywki World Cyber Games. Takie eventy dostarczają widzom i graczom niezapomnianych emocji, których nie można na pewno przeżyć grając samotnie w zaciszu domowym.

E-sport, czym jest rywalizacja online?

SAME PLUSY!

Elektroniczna rywalizacja to świetna alternatywa dla regularnych sportów, wymagających aktywności fizycznej. Może być szansą na rozwinięcie pasji u młodych ludzi, nawiązanie nowych znajomości, a nawet szlifowanie języka. To również ukłon w stronę osób, które z różnych przyczyn nie mogą grać w realu, nawet amatorsko – mogą one poczuć podobne emocje, będąc częścią jednego z wydarzeń e-sportowych. Dla fanów gier komputerowych to istna gratka – oglądanie zmagań najlepszych, podpatrywanie ich strategii to najlepsze sposoby na pozyskanie nowych umiejętności.

Sporty elektroniczne na pewno nie zastąpią nam wieczornego meczu piłki nożnej, ale, choć trudno w to uwierzyć, są osoby, które tak właśnie traktują wszelkie wydarzenia e-sportowe. To zaskakujące, jak postęp technologiczny zmienia naszą rzeczywistość – także tę wirtualną.

Dodaj komentarz