Gry mobilne, rozwój i przyszłość

Obecnie gry mobilne zyskują bardzo dużo jeżeli chodzi o popularność. Coraz więcej osób gra tylko i wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Jeśli chodzi o plany ekspertów to zakładają oni, że do 2019 roku będą stanowiły one 44% wszystkich gier dostępnych na rynku.

Studia gier mobilnych w Polsce
Obecnie w Polsce działa co najmniej kilkadziesiąt różnych studiów zajmujących się tworzeniem gier mobilnych. Do jednych z najbardziej uznanych w branży należy Vivid Games mające swoją siedzibę w Bydgoszczy. Innym znanym studiem tego rodzaju jest Artifex Mundi z Katowic. Budżety tego rodzaju gier są coraz większe i obecnie wynoszą nawet 3 do 5 mln złotych. Jeśli chodzi o czas to produkcja jednej gry może trwać nawet rok. Coraz więcej gier mobilnych jest dużymi produkcjami zapewniającymi rozrywkę na bardzo dużo godzin. Oczywiście bardzo dużo zależy od konkretnego wydawcy i tego jaki przyjmie sobie tok wydawniczy.

Gry mobilne, rozwój i przyszłość

Gry Freemium a gry Premium
Coraz więcej gier mobilnych tworzonych jest dokładnie tak jak gry przeznaczone na platformy stacjonarne. Jeżeli chodzi o cykl życiowy gry to bardzo dużo zależy od tego czy gra jest grą typu premium czy też freemium. W przypadku gier premium to cykl wydawniczy jest praktycznie identyczny jak w przypadku gier stacjonarnych. Jest faza projektowania, produkcji oraz sprzedaży. Jeżeli chodzi o gry freemium to fazy sprzedaży wzajemnie się przenikają i nawet w momencie rozpoczęcia sprzedaży gry, nie następuje koniec jego poprawiania. Gry tego rodzaju zmuszają gracza do ciągłego zaangażowania i dlatego też należy ciągle dodawać nowy content do tego tego rodzaju produkcji.

Przyszłość gier mobilnych
Jeśli chodzi o przyszłość gier mobilnych to wydawcy dążą do tego, aby gry przyciągały graczy na praktycznie nieskończony czas. Jednak stworzenie tego rodzaju gry wcale nie jest takie proste. Trzeba zaimplementować mechanizmy, które przyciągną graczy na dłużej, będą powodowały przywiązanie i obawę o uzyskane efekty. Jednak coraz więcej studiów radzi sobie doskonale z tworzeniem tego rodzaju gier.

Dodaj komentarz